چند نکته قبل از انجام آرایش
چند نکته قبل از انجام آرایش

برای داشتن صورتی زیبا، روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از لوازم آرایشی و آرایش کردن است. همچنین برای انجام آرایشی زیبا باید نکاتی را در این رابطه بدانید تا آرایشی متناسب با صورت خود انجام دهید.در این مطلب چند نکته ی مهم از نکاتی که می بایستی قبل از انجام آرایش به آنها دقت کنید را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم.

- قبل از کرم‌ پودر، مرطوب کننده بزنید:
اگر مي‌خواهيد كرم‌ پودر بزنيد، اول صورتتان را مرطوب كنيد و كمي صبر كنيد تا كرم‌تان جذب شود اين‌كار باعث مي‌شود كه كرم پودر در سطح پوست بماند. بعد پنكك را با حركات دايره‌اي روي صورت بماليد تا رنگ‌ پوست يكنواخت شود. پس از اتمام كار با يك‌ دستمال نمناك روي صورتتان بزنيد تا اضافه‌هاي پنكك برداشته شود، بهتر است هنگام كرم پودر زدن، دهان‌تان را باز كنيد تا قسمت گردن بهتر آرايش شود و خطي باقي نماند.

- از رنگ‌های مات استفاده کنید:
چگونگي سايه زدن مي‌تواند چشم‌ها را درشت‌تر، ريز‌تر و حتي فاصله ی دو چشم را زيادتر يا كمتر نشان دهد. مثلا سايه‌اي با رنگ روشن چشم‌ها را درشت‌تر نشان خواهد داد يا رنگ‌هاي مات پف چشم‌ها را مي‌پوشاند. البته حواستان باشد بايد طوري اين‌كار را انجام دهيد كه نگاه جلب توجه كند نه سايه ی چشمانتان.

- رژلب را با رنگ پو ست هماهنگ کنید:
اگر موهايي بلوند، سفيد يا خاكستري داريد، مي‌توانيد از رژ لب‌هاي صورتي روشن و نارنجي كمرنگ استفاده كنيد و اگر موهايتان قرمز است رژ لب‌ هلويي، صورتي، قرمز روشن و شفاف توصيه مي‌‌شود. خانم‌هايي كه موهاي مسي و شرابي دارند، مي‌توانند رنگ‌هاي فوق را به صورت تيره استفاده كنند. براي موهاي قهوه‌اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز و قرمز مرجاني، قرمز شرابي، قهوه‌اي روشن و... موهاي قهوه‌اي تيره و مشكي نيز بهتر است از رنگ‌هاي تيره استفاده كنند.

- با پنکک آرایش را ثابت کنید:
پنكك خشك است و مي‌تواند به پايداري آرايش شما كمك كند. مثلا اگر زير سايه ی چشم پنكك بزنيد اصلا سايه‌ تكان نمي‌خورد و همان طرح اوليه ی خود را حفظ مي‌كند، البته پودرهايي هم به ‌‌نام پودرهاي فيكس در بازار وجود دارد كه مسلما بيشتر از پنكك مي‌تواند آرايش شما را پايدار كند. اگر به هر دليل ابروهايتان خالي شده و آنها را با مداد كشيده‌ايد مي‌توانيد روي آن پودر فيكس بزنيد تا ماندگارتر شود.

- اصولی ریمل بزنید:
براي ريمل‌زدن به مژه‌هاي پلك بالا، قبل از كشيدن برس ريمل روي مژه‌ها، ميله ی ريمل را روي ريشه و پايه ی مژه‌هايتان بماليد تا به اندازه ی كافي، رنگ روي مژه‌ها بنشيند سپس اين رنگ را با استفاده از برس ريمل از پايين تا بالاي مژه به خوبي بكشيد. هنگام ريمل‌زدن به مژه‌هاي پايين، ميله ی ريمل را به صورت عمودي نگه داريد و آن را به چپ و راست حركت دهيد، فقط مراقب باشيد كه زير چشمانتان را لك نكنيد.

منبع: اختصاصی زن روز

از طریق فرم زیر نکاتی که شما در این رابطه می دانید را با ما در میان بگذارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید