b_0_0_0_10_images_moo_zaneroz-range-moo.jpg

 

رنگ کردن موی سر کار دشواری نیست فقط کافی است نکات مهم و اصلی آن را بدانید تا درست مثل یک آرایشگر حرفه ای رنگ مویی زیبا به دست آورید.

* یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کرد تا نتیجه بهتری از رنگ کردن موها به دست بیاید، این است که اگر نوک موهای شما به هر دلیل دچار موخوره شده است باید قبل از رنگ کردن آنها را کوتاه کنید. موی خشک و شکننده نمی تواند به خوبی رنگ را در خود نگه دارد و بعد از مدت کوتاهی رنگش از بین می رود و به اصطلاح موها بدرنگ می شوند، بنابراین بهتر است قبل از رنگ کردن حتما سر موهای تان را کوتاه کنید تا قسمت های خشک و آسیب دیده ای در مویتان وجود نداشته باشد.

 

* 24 تا 48 ساعت قبل از رنگ کردن ، موهای خود را بشویید. این کار باعث می شود چربی مو به اندازه نرمال و طبیعی باشد و برای رنگ کردن مناسب خواهد بود.

 

* از نرم کننده مو قبل از رنگ کردن استفاده نکنید. زیرا نرم کننده چربی طبیعی مو را از بین می برد که وجود این مقدار چربی برای نشستن روی رنگ مو ضروری است.

 

* اگر موی شما از نوع خیلی خشک است ، یک هفته قبل از رنگ کردن هر شب به مدت 5 دقیقه در حمام گرم از نرم کننده استفاده کنید.

 

* اگر بار اول است که می خواهید موی خود را رنگ کنید ، از رنگی استفاده کنید که مقدار کمی از موی طبیعیتان روشن تر یا تیره تر است.

 

* بر روی جعبه دو عبارتی شبیه 1/5 + یا 1:1 و ... نوشته شده است که منظور از این عبارت نسبت ترکیب رنگ مو به اکسیدان است. به عنوان مثال در نسبت 1/5 + در ازای مصرف 100 میلی لیتر رنگ مو باید 150 میلی لیتر اکسیدان استفاده شود.

 

* سطح رنگ ها را از درجه یک تا 10 تقسیم بندی کرده اند. رنگ درجه 10 مو را روشن و درجه یک آن را تیره می کند.

 

* برخی از موهای سفید به ویژه موهای ریز، کلفت و خاکستری رنگی که در اطراف شقیقه ها می رویند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید، به سرعت رنگ خود را از دست می دهند. اگر موهای شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ است، شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آن ها را نرم کنید، چون با نرم کردن، لایه های کوتیکول رنگ را بهتر جذب می کنند.

 

* استفاده از رنگ مو، باعث خشکی و شکنندگی و ریزش موی سر خانم ها می شود. از آنجایی که وضعیت طبیعی مو با استفاده از رنگ مو دچار تغییر می شود و مثلا از میزان رطوبت مو کاسته می شود، راه حل مناسب استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است. یکی از بهترین و غنی ترین گیاهان دارای اسید چرب که می تواند رطوبت کافی را به موهای خشک باز گرداند، زعفران است. چند قطره روغن زعفران را در کف دست بریزید و به آرامی روی موهای خشک بمالید.  

  

* بهتر است قبل از رنگ کردن، اطراف گردن تان را با حوله ای بپوشانید، چون رنگ هم می تواند باعث التهاب پوست گردن شود و هم لباس شما را از بین ببرد. برای رنگ کردن حتما دستکش دست تان کنید. برای رنگ نگرفتن پوست اطراف صورت تان نیز از یک کرم چرب استفاده کنید یعنی اطراف گوش، گردن، پیشانی و... اگر هم پوست تان لک شد نگران نباشید، می توانید با الکل طبی رنگ را از بین ببرید.

 

منبع: برگرفته از کاتالوگ شبکه بادران و مطالب سایت نمناک و مصاحبه با مدیریت آرایشگاه زنانه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید