b_0_0_0_10_images_moo_zaneroz-oxidan.jpg

اکسیدان فعال کننده رنگ است. هرچه درصد آن بیشتر باشد روشن کنندگی آن بیشتر است و هرچه درصد آن پایینتر باشد میزان روشن کنندگی آن کمتر است تا جایی که ما از اکسیدانهای ضعیف به عنوان اکسیدانهای پوشاننده در ترکیب با رنگها استفاده می نماییم. رنگ موی دائمی، حاوی آمونیاک و اکسیدان است. اکسیدان به عنوان کاتالیزور عمل کرده و باعث می‌شود که رنگ به صورت دائمی روی مو باقی بماند.

اکسیدان 4 درصد یا 0/5 برای ترکیب با رنگ های تیره (مثل مشکی ، قهوه ای تیره) که نمی خواهیم رنگ آنها عوض شود یا بعد از مدتی رنگ آنها روشن شود استفاده می کنیم.

اکسیدان 6 درصد یا 1 برای پوشاندن تارهای سفید مو زمانی که شما نمی خواهید رنگ های خیلی تیره استفاده کنید و می خواهید از رنگ های متوسط استفاده کنید مصرف می شود.

اکسیدان 9 درصد یا اکسیدان 2 برای روشن کردن مو با رنگ و یا دکلره می باشد. پیشنهاد اکثر آرایشگران جهت داشتن موهای سالم استفاده از اکسیدان 9 درصد می باشد.

اکسیدان 12 درصد و یا اکسیدان 3 را می توان در رنگ های دو مرحله ای و روشن کردن مو بدون دکلره و همین طور در ترکیب با رنگ های کنتراست و هایلایت با رنگ استفاده نمود.

توجه: هر چیزی که باعث شود ساختار طبیعی مو از حالت عادی خارج شود ، برای مو مضر محسوب می شود. به همین علت باید تا حد امکان از مواد شیمیایی مخصوص فر کردن ، رنگ کردن و… کمتر استفاده شود.

 

منبع: برگرفته از کاتالوگ شبکه بادران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید