b_0_0_0_10_images_poost_zaneroz.jpg

پوست عضوی حساس می باشد که برای سالم و زیبا نگه داشتن آن باید نکاتی را در این راه دانست. در ذیل به چهار قدم ابتدایی برای داشتن پوستی سالم اشاره شده است.

قدم اول: جنس پوست خود را بشناسید.

پوست خشک: پوست ، زبر و زمخت است.

پوست چرب: براق و روغنی است و منفذ های بزرگی دارد.

پوست حساس: پس از استفاده کردن لوازم آرایش یا فرآورده های دیگر ممکن است سوزش ، سوختگی یا خارش داشته باشید.

پوست معمولی: یکدست ، صاف و دربرابر حساسیت مقاوم است.

 

قدم دوم: پاک کردن پوست

اگر پوست خشکی دارید از شوینده ای ملایم که الکل یا عطر ندارد استفاده کنید. این موارد قادرند پوستتان را بیشتر خشک کنند. صورتتان را به آرامی بشویید سپس با مقدار زیادی آب ولرم شستشو دهید.

اگر پوستتان چرب است ، از پاک کننده ای که فاقد جربی است برای شستن صورتتان استفاده کنید. با آب ولرم صورتتان را بشویید سپس می توانید پس از شستن صورتتان از یک تونر یا محصولاتی کع به بستن منافذ پوست کمک می کنند ، استفاده کنید.

اگر پوستتان حساس است ، آن را با شوینده ای ملایم و آب ولرم فراوان بشویید. حتما صورتتان را آهسته بشویید. پاکسازی ممکن است پوست حساس را به سوزش درآورد. سعی کنید از محصولاتی کع الکل ، صابون یا عطر دارند استفاده نکنید.

 

قدم سوم: مرطوب کردن پوست

همه ی پوست ها به رطوبت نیاز دارند. مرطوب کننده ها کمک می کنند پوستتان از خشکی محفوظ بماند. مهم نیست چه نوع پوستی دارید ، هر روز از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر آکنه دارید یا پوستتان چرب است ، مرطوب کننده ای بیابید که ملایم باشد و منافذ پوستتان را مسدود نکند.

 

قدم چهارم: استفاده از ضد آفتاب

ممکن است مرطوب کننده ی شما حاوی ضد آفتاب باشد ، اما استفاده کردن از یک ضد آفتاب جدا نیز ایده خوبی است. آفتاب در عرض 15 دقیقه می توتند به پوستتان صدمه بزند پس هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید حتی اگر هوا آفتابی نباشد و یا سرد باشد. اشعه های آفتاب می تواند از آب ، ماسه و برف بازتاب کنند. هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب را تجدید کنید.

 

منبع: برگرفته از کاتالوگ شبکه بادران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید