b_0_0_0_10_images_ashpazi_estake.jpg

طرز تهیه ی استیک سبزیجات

استیک به قسمتی از گوشت راسته ی گاو گفته می شود که دارای رگه هایی از چربی است. این گوشت را یا بر روی آتش کباب می کنند و یا در روغن سرخ می نمایند. استیک را معمولا در کنار سیب زمینی و انواع سبزیجات پخته شده و سالاد سیزر صرف می کنند. این غذا از لحاظ طعم شبیه کباب برگ و کباب چنجه می باشد و در کشورهای مختلف نیم کره ی شمالی به سبک های متفاوت و متنوع پخته می شود که ما در این مطلب طرز تهیه ی استیک سبزیجات را گردآوری نموده ایم.

مواد لازم:

- راسته گوساله نیم کیلو

- فلفل سیاه دو تا سه قاشق

- روغن و نمک به مقدار لازم

- قارچ، کرفس، فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا گوجه فرنگی، قارچ، کرفس و فلفل دلمه ای را حلقه حلقه کنید و با مقداری روغن تفت دهید و کنار بگذارید. سپس گوشت را به صورت تکه ی استیکی درآورید و با کارد روی آن بزنید تا نرم شود و به کلفتی دو تا سه سانتی متر ببرید و در یک تا دو قاشق فلفل سیاه بغلتانید و آن را نیم ساعت بخوابانید. البته اگر آب پیاز را هم روی آن بریزید، گوشت نرم می شود.

اگر دوست دارید استیک را به صورت سرخ شده میل کنید، تابه را روی آتش گرم کنید سپس دو قاشق روغن بریزید و پیش از آنکه روغن دود کند، استیک را در تابه بگذارید و شعله را کم کنید. پس از سه دقیقه استیک را برگردانید و روی دیگر آن نمک بپاشید و سپس در دیس بگذارید. اما اگر بخواهید استیک را کبابی میل کنید، آن را روی ماهیتابه های مخصوص به مانند تصویر قرار دهید تا کباب شما بپزد و مزه ی کبابی پیدا کند.

حال مخلوط از قبل آماده شده را می توانید بر روی استیک سرخ شده و یا استیک کبابی بریزید. اگر دوست دارید می توانید کمی رب گوجه فرنگی هم به مخلوط سبزی تان اضافه کنید.

لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع: کتاب آموزش آشپزی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید