b_0_0_0_10_images_tanasobandam_miveh.jpg

میوه های تابستانی به دلیل داشتن درصد بالایی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبرها، بسیار سالم و مقوی هستند. همچنین درصد چربی در بیشتر میوه های تابستانی خیلی ناچیز است. از آنجایی که آب موجود در میوه های تابستانی حدود 80 تا 90 درصد می باشد، در نتیجه می توانند به سلامت پوست و درخشندگی آن کمک بسزایی بحساب آیند. در ذیل فواید برخی از مهمترین این میوه ها را برای شما گردآوری نموده ایم.

 

زردآلو

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_zardaloo.jpg

منبع غنی از آهن، ویتامین C ، پتاسیم و فیبر است. بتاکاروتن زیادی که در این میوه وجود دارد توسط بدن تبدیل به ویتامین A می شود. همچنین برای درمان کم خونی، بیماری های پوستی، تب، گوش درد و حتی سرطان می تواند کمک بزرگی به حساب آید. زردآلوی خشک شده برای افراد مبتلا به سوء هاضمه و یبوست بسیار مناسب است.

 

آناناس و انواع توت

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_ananas.jpg

به دلیل وجود درصد بالایی از آنتی اکسیدان ها، می تواند عامل دفاعی خوبی برای مبارزه با بعضی از بیماریها باشد.

 

خربزه

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_kharboza.jpg

خربزه علاوه بر تامین ویتامین c ، منبع غنی از پتاسیم است که به کاهش فشارخون کمک می کند. همچنین برای درمان عفونت های دستگاه ادراری بسیار موثر است.

 

گیلاس

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_gilas.jpg

گیلاس این میوه ی آبدار و خوش طعم و متنوع در رنگ های زرد، قرمز یا سیاه است. انواع گیلاس منبع خوبی از ویتامین c و پیش ساز ویتامین A (کاروتن) هستند به ویژه گیلاس های ترش نسبت به انواع شیرین، از این نظر غنی ترند. همچنین گیلاس های حاوی مواد شیمیایی گیاهی به نام ترین ها هستند که احتمالا به پیشگیری از سرطان کمک خواهد کرد.

 

انبه

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_anbe.jpg

غنی از ویتامین E و C و نیز حاوی پتاسیم، آهن و اسید نیکوتین می باشد. ویتامین A موجود در انبه ماه ها در بدن اثر خود را حفظ می کند. خوردن یک انبه کامل که حدود 600 گرم وزن دارد، می تواند تا 33 درصد از نیاز روزانه به پتاسیم را تامین کند، به همین دلیل خوردن این میوه به فشار خونی ها توصیه می شود. از فواید دیگر انبه این می باشد که به دلیل وجود بتاکاروتن فراوان از بروز کم خونی و فقر آهن پیشگیری می کند و همچنین ریسک ابتلا به سرطان رحم را کاهش می دهد.

 

هندوانه

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_hendone.jpeg

این میوه نه تنها به رفع تشنگی کمک می کند بلکه منبع خوبی از بتاکاروتن، ویتامین C ، پکتین، پتاسیم و آهن است. آب میوه های تازه به رفع تشنگی در تابستان کمک بسزایی خواهند کرد و همچنین مانع از دست دادن آب بدن می شوند. برای تنوع بیشتر، می توانید سالاد میوه با سس تهیه شده از ماست کم چرب و یا بدون سس را برای دسر امتحان کنید.

 

هلو

b_0_0_0_10_images_tanasobandam_hooloo.jpg

هلو با داشتن رنگدانه های گیاهی از انواع کاروتن های آنتی اکسیدان در پیشگیری از سرطان موثرند. هلوی تازه با داشتن مقدار قابل توجهی پتاسیم، می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. مطالعات نشان داده است رژیم غذایی شامل دریافت میوه های غنی از ویتامین C نظیر هلوها می تواند به بهبود ناتوانی جنسی در مردان کمک کند. همچنین برای افراد سیگاری که در معرض خطر مواد سرطان زای بیشتری هستند، بسیار مفید است.

لطفا نظرات خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.

 

منبع: ویژه نامه ی کوک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید