نیازمندیهای غذایی-پروتئین ها-چربی ها-مواد قندی-سبزیجات

به صورت جمله ی معترضه باید بگوییم هیچ نوع رژیم غذایی خواه به مقدار کم یا زیاد، بر روی غدد داخلی بدن اثر نمی گذارد. هر نوع آن دارای خاصیت و قدرت داروئی است و هر صورت غذایی نیز حکم یک نسخه را دارد. (ژان روستاند)

برای ساختن یا تجدید ساختمان بدن و جبران نیروهای تلف شده، عناصر مختلفی مورد نیاز است که باید آنها را از راه تغذیه به دست آورد. تحقیقات علمی، اهمیت مواد پروتئین، چربی، معدنی، نشاسته ای، ویتامین ها، مخمرها و غیره را به اثبات رسانیده است. کلیه ی آن مواد به فراوانی در جهان گیاهان موجود بوده و در دسترس ما قرار دارند که به تفصیل عبارتند از:

- مواد سرشار از پروتئین (مواد غذایی سازنده): قارچها، بقولات (سویا، نخود، لوبیا، عدس)، میوه های روغنی (گردو، بادام، فندق و غیره)، آرد غلات مختلف (جو دوسر، گندم، جو).

- مواد خمیری، سیب زمینی وغیره. اینها مواد مفید و با ارزشی هستند که طبیعت با کمال سخاوت در دسترس ما قرار داده است.

- مواد غذایی سرشار از چربی (مواد قابل احتراق): زیتون، بادام، گردو، بادام زمینی، سویا، غلات از قبیل گندم، جو دوسر و غیره.

- مواد سرشار از قند و نشاسته (ئیدرات دو کربن، نشاسته، قند): غذاهای مولد نیرو، تمام گیاهان که به ترتیب غلات و پس از آن میوه جات و بقولات را تشکیل می دهند.

- مواد سرشار از املاح معدنی (غذاهای سازنده و در عین حال نیرو بخش): تمام سبزیجات و گیاهان (گندم در راس همه ی آنها واقع شده).

- مواد غذایی سرشار از سلولز (غذاهای زه کش): باز هم سبزیجات (غلات کامل و غیره).

- مواد غذایی سرشار از مخمرها (آنزیمها): (غذاهای واسطه ای) ، کلیه ی سبزیجات (در درجه ی اول خام).

- مواد غذایی سرشار از ویتامین ها (غذاهای حیات بخش): کلیه ی سبزیجات که هر چه ممکن است کمتر تغییر شکل یافته باشند.

منبع: کتاب میوه و گیاه درمانی، نوشته ی ریموند دکستره، مترجم: دکتر سیاوش آگاه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید