انتخاب لباس مجلسی با توجه به اندام

بسیاری از خانم ها و دختر خانمها از چندین هفته مانده به یک مهمانی رسمی دغدغه انتخاب لباس مناسب برای آن شب بخصوص را دارند.انتخاب یک لباس شب،کار ساده و راحتی نمی باشد و بطور کامل به ظاهر و فرم بدن شما بستگی دارد. اگر می خواهید در یک مهمانی زیبا ، شیک و جذاب باشید به نکاتی که در رابطه با انتخاب رنگ ، مدل و همچنین ظاهرتان ارائه شده است توجه کنید.

انتخاب پیراهن مجلسی با توجه به اندام

- خانم های با بالا تنه درشت

مناسب

- اگر سینه های بزرگ و ران های کوچکی دارید، پیراهن رکابی بدون آستین (بنددار) بپوشید.

- پیراهن های با یقه هفت باز انتخاب کنید تا سینه های شما کوچکتر به نظر برسند.

- اگر شانه ی پهنی دارید از پیراهن های تک شانه استفاده کنید.

- پارچه ی پیراهن خیلی جذب یا شل و یا خیلی خشک و شق و رق نباشد، بلکه باید به خوبی روی بدن قرار بگیرد.

- اگر کمر پهنی دارید می توانید با بالا بردن یا پایین آوردن یا حذف خط کمر پیراهن، کمر پهنتان را بپوشانید.

- اگر قسمت میانی بدن شما بزرگ است، آستین بلند توجه را از قسمت میانی به قسمت بالا جذب می کند.

- پیراهنی با کمر افتاده روی استخوان ران یا پیراهن گشاد و آزاد بدون کمر هم برای چنین اندامی مناسب است.

- اگر شانه های پهنی دارید، به دنبال جزئیاتی باشید که بین شانه های پهن و پایین تنه شما تعادل برقرار کند، مثل یک حاشیه رنگی پهن پایین دامن پیراهن.

- اگر بالا تنه درشتی دارید می توانید یک پیراهن چسبان آستین حلقه ای به رنگ تیره و تک رنگ بپوشید.

- پیراهن های دکلته اندام شما را بسیار زیبا نشان می دهند.

- پیراهن هایی را انتخاب کنید که بالا تنه و پایین تنه ی آن ها یکرنگ باشند. اگر بالا تنه و پایین تنه شما دو رنگ متفاوت داشته باشد چاق تر به نظر می رسید.

- پارچه هایی که راه راه های عمودی یا خطوط بافت عمودی دارند را برای پیراهن انتخاب کنید، این کار موجب می شود که اندام شما در نظر بیننده کشیده تر و بلند تر به نظر برسد.

نامناسب

- از پوشیدن پیراهن هایی با یقه تزئین و کار شده یا جلوی سینه تزئین شده خودداری کنید.

- اگر شانه های پهنی دارید، پیراهن هایی که آستین پف کرده و حجمی دارند، انتخاب کنید.

- از پوشیدن پیراهن هایی که بالا تنه گشادی دارند پرهیز نمایید چرا که این مدل باعث افزایش حجم بالا تنه شما در نظر اطرافیان خواهد شد.

- پارچه هایی با طرح برجسته و زمخت را انتخاب نکنید.

- از پوشیدن پارچه هایی با نقش و نگار شلوغ خودداری کنید.

- برای اینکه لاغرتر به نظر برسید در انتخاب نوع پارچه لباس دقت کنید. از پارچه هایی مانند پشمی، بافتنی و چرمی که جزء پارچه های سنگین به شمار می روند انتخاب نکنید زیرا شما را سنگین وزن تر نشان می دهند. برعکس پارچه های سبک وزن مانند کتان و نخ شما را لاغرتر نشان می دهند.

لباس مجلسی مناسب برای خانم هایی با بالا تنه درشت

خانم های با شکم بزرگ

مناسب

-  پیراهن های مدل empire را انتخاب کنید زیرا بالا تنه ی کوتاهی دارد و خط کمر آن بالا و زیر سینه است. این مدل پیراهن در حالی که انحنای شکم شما را می پوشاند، باعث برجستگی بیشتر سینه می شود.

- از پیراهن هایی با پارچه چین دار و چروک استفاده کنید زیرا هیچ کس نمی تواند تشخیص بدهد که این چین را شکم شما ایجاد کرده یا پارچه ی لباس آن را به وجود آورده است.

نامناسب

- از پوشیدن پیراهن هایی از جنس پارچه های براق مثل ابریشم خودداری کنید زیرا شما را چاق تر نشان می دهد.

- لباس های خیلی چسبان مناسب اندام شما نخواهد بود.

- از پوشیدن پیراهن های آستین کوتاه تنگ خودداری کنید، مدل های تونیک و بلندتر و کمی جادار و آزاد برای شما مناسب ترمی باشد.

- کمر باعث جمع شدگی و چین در قسمت شکم می شود و دور شکم را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد، بنابراین از پوشیدن پیراهن های کمر دار خودداری کنید.

انتخاب لباس مجلسی برای خانم های با شکم بزرگ

خانم های با بالا تنه ریز

مناسب

- از پیراهن های یقه گرد استفاده کنید، زیرا سینه های شما را بزرگتر جلوه می دهد.

- اگر شانه های باریک و کوچکی دارید، پیراهن های آستین حلقه ای برای شما مناسب می باشد.

- اگر شانه های باریکی دارید پیراهن هایی را که شانه صاف یا مدل دار و پف دار هستند، انتخاب کنید.

نامناسب

- پیراهن دو تکه با کمر بالا مدل جالب و زیبایی برای خانم های با سینه های کوچک به شمار می رود. خصوصا اگر قسمت سینه و بالا تنه لباس قلاب دوزی، مروارید دوزی و یا تزئینات مشابهی داشته باشد زیرا سینه ها را بزرگتر نشان می دهد.

- برای خانم هایی که سینه های ریز و اندام کوچکی دارند پیراهن های نسبتا کوتاه (تا روی زانو) با یقه گرد مناسب است.

انتخاب لباس مجلسی برای خانم های با بالا تنه ریز

خانم های با پایین تنه درشت

مناسب

- پیراهن هایی انتخاب کنید که خط کمر آنها بالا تر و پایین تر از کمر قرار گرفته است.

- پیراهن هایی که در قسمت بالا تنه و یقه تزئینات خاص داشته باشد به شما توصیه می شود.

- پیراهن های تک شانه برای اندام شما مناسب است.

- پیراهن هایی که دامن آن ها به فرم A-Line است یک انتخاب صحیح برای شما می باشد.

- پیراهن هایی انتخاب کنید که پارچه آن از جنس لطیف و تراکم بافت کمتری داشته باشد.

- اگر به طور کلی اندامتان درشت است پیراهن های ماکسی که در قسمت کمر کمی تنگ تر بوده و دقیقا اندازه دور کمر شما باشد را انتخاب کنید.

- از رنگهای روشن و زنده جهت بالا تنه و از رنگهای تیره برای پایین تنه استفاده کنید.

- بهترین روش برای ایجاد تعادل در اندامی که پایین تنه ی درشت و بزرگی دارند، انتخاب پیراهنی است که بخش پایین بدن را کوچکتر و صاف تر نشان دهد. دامن های چین دار، ران های بزرگ و درشت شما را می پوشاند و در عین حال کمر را به خوبی نشان می دهد.

- اگر پاهای شما جذاب نیست و تمایلی هم ندارید که دیده شوند، به جای پوشیدن شلواری که پاهای شما را کاملا بپوشاند، پیراهنی با دامن بلندتر بپوشید تا قسمت بیشتری از پاهای شما را بپوشاندو در نتیجه زیباتر به نظر برسید.

انتخاب لباس مجلسی برای خانم های با پایین تنه ی درشت

خانم های با قد کوتاه و اندام ریز

مناسب

- برای رفتن به مهمانی ساده انتخاب یک پیراهن قالب تن نمونه بسیار خوبی است.

- در صورتی که قد کوتاهی دارید یک پیراهن کلاسیک مدل warp (مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود) مدل بسیار خوبی برای شما است، زیرا یک خط عمودی بر روی اندام شما ایجاد می کند و در نتیجه بلندتر به نظر می رسید.

- اگر اندام خود را با رنگ های مختلف به چند بخش تقسیم کنید، مناسب اندام شما نخواهد بود. در مقابل، یک پیراهن تک رنگ که از بالا تا پایین یکرنگ باشد، همیشه شیک و مد بوده و برای اندام شما بسیار عالی است. پس سعی کنید از پیراهن هایی که تک رنگ هستند استفاده نمایید.

- طرح های روی پارچه نباید خیلی بزرگ باشند. طرح های پارچه را با مشت بسته خود مقایسه کنید، اگر این طرح ها از اندازه مچ بسته شما کوچکتر بودند مناسب است اما اگر بزرگتر از این اندازه بودند، اندام کوچک شما را در خود غرق می کند و برای شما مدل خوبی نیست.

- مدل پیراهن هایی که کمر Empire دارند، یعنی پیراهن هایی که خط سینه بالایی با بالا تنه خیلی کوتاهی دارند، برای خانم های کوتاه قد مناسب است زیرا اندام آنها را از طرف سینه به سمت پایین و پاها بلندتر نشان می دهد و باعث افزایش تمرکز در  قسمت سینه می شود.

- اگر شما اندام بسیار لاغری دارید و بدنتان برجستگی و انحناهای طبیعی ندارد، می توانید با طرح ها و بافت های زنانه مانند یک پیراهن بافتنی زیگزاگی به اندام خود حجم ببخشید.

- شما می توانید برای افزایش حجم اندام خود از پیراهن هایی با جزئیات اضافی مثل آستین پف کرده، کمر چین دار و پلیسه دار، لباس های چند لایه و پیراهن هایی که تصاویر و طرح های بزرگی دارند استفاده کنید.

- اگر اندام ریزی دارید از یک کت آستین دار روی پیراهن خود استفاده نمایید.

- اگر بازوهای ظریف و لاغری دارید، از آستینهای سه ربع مثل آستینهای پف کرده، آستینهای کیمونویی یا آستین فانوسی برای پنهان کردن لاغری خود انتخاب کنید.

نامناسب

- پیراهن هایی که قد بسیار بلندی داشته باشند نتیجه معکوس در بلند نشان دادن قد و اندام شما دارند لذا در انتخاب قد پیراهن دقت کافی داشته باشید.

انتخاب لباس مجلسی برای خانم های با قد کوتاه و اندام ریز

خانم های با قد بلند

مناسب

- برای خانم هایی که بلند قد و لاغر هستند، انتخاب پیراهنی به شکل خطی A (از بالا به پایین به تدریج گشاد می شود) گزینه بسیار خوبی است و اندام لاغر آنها را پهن تر و عریض تر نشان می دهد.

- پیراهنی که بر روی انحناها و برجستگی های بدن تاکید بیشتری داشته باشد، توجه را از قد بلند دور می کند و اندام را مناسب تر نشان می دهد.

- پیراهن کمر دار تنگ یا یقه ی گلابی شکل و پلیسه های کوتاه در پایین دامن، نمونه بسیار خوبی است و شما را خوش اندام و زیبا نشان می دهد.

- به خانم های بلند قدی که انحنای کمر کمتری دارند به اصطلاح بدن استوانه ای شکل دارند پیشنهاد می شود پیراهن های راسته و جذب تر انتخاب کنند.

انتخاب لباس مجلسی برای خانم های با قد بلند

انتخاب پیراهن مجلسی با توجه به اندام

منبع: اختصاصی زن روز

امیدواریم این مطلب برای شما بانوان شیک پسند مفید بوده باشد.لطفا با درج نظر خود با ما همراه باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید