b_0_0_0_10_images_mod_manto-ba-rang-poost.jpg

 

اگر به دنبال این هستید که مانتویی انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست شما بوده و زیباییتان را چند برابر کند، توصیه های زیر را بخوانید.

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست چیزی کاملا سلیقه ایست و ما اغلب اوقات به سلیقه ی خودمان بسنده کرده و به رمز و راز رنگ ها بی توجهی می کنیم. واقعیت این است که در نظر گرفتن قواعد انتخاب رنگ مناسب برای لباس، باعث خواهد شد تا زیباتر و خوش هیکل تر به نظر بیاییم. یکی از این قواعد، انتخاب رنگ لباس با توجه به رنگ پوست است.

مانتوی مناسب برای پوستهای تیره:

کسانی که پوست تیره دارند، معمولا دارای چشم و موهای مشکی یا قهوه ای تیره می باشند. این اشخاص باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده باعث جذابیت بیشتر می گردد.

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگهای مناسب: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگهای نامناسب: مشکی، قهوه ای تیره، فیروزه ای، سبز یشمی، قرمز تیره

اگر رنگ پوست شما جزو این دسته است، از پوشیدن لباس با رنگ های گرم وتیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، سعی کنید استفاده از آنها را به حداقل رسانده فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

مانتوی مناسب برای پوستهای روشن:

اینگونه افراد معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگ هایی مناسب این گروه است که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد.

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگهای مناسب: آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر.

رنگهای نامناسب: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در این گروه به طور کلی باید از رنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکار گیری رنگهای گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مانتوی مناسب برای پوستهای معمولی:

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است و نه روشن، می توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره می تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود. اما بهتر است تا بالا پوششتان را هماهنگ با رنگ چشمانتان انتخاب کنید.

پیشنهادهایی برای این گروه:

رنگهای مناسب: بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگهای نامناسب: مغز پسته ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز.

تنها رنگهایی که در این گروه اصلا نباید بکار برد، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید. پیشنهاد می کنیم تا مانتوهای طرح دار و شلوغ را، با شال یا روسری کاملا ساده ابریشمی یا حریر ست نمایید تا طراحی لباستان به چشم بیاید. همچنین اگر روسریتان طرح دار است مانتو را ساده انتخاب نمایید.

 

منبع: ویژه نامه ملینا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید