ژست عکس-فیگور-عکس گرفتن شیک-عکاسی مانند مدل ها

شاید شما هم جزو افرادی باشید که در هنگام عکس گرفتن نمیدانید چه ژستی باید به خود بگیرید تا عکسی ایده آل از شما گرفته شود. می گوییم ایده آل چون با گرفتن ژست مناسب می توان برخی از موارد موجود در بدن را طوری به نمایش درآورد که به صورت ایراد در عکس مشاهده نشود. در ادامه با چند راهکار ساده در نحوه ی ژست گرفتن هنگام عکسبرداری با ما همراه باشید.

اضافه شده توسط زن روز: به نظر ما گرفتن ژست برای ثبت عکسی زیبا، کاملا سلیقه ای می باشد. شما می توانید از قرار دادن دست ها و پاهای خود در حالات گوناگون انواعی از ژست های زیبا را خلق نمایید. به طور مثال قرار دادن دستها در دو طرف صورت و با کمی فاصله یا گذاشتن دستها بر روی یک شئ و چرخیدن به سمت دوربین. از موهای خود قافل نشوید و اگر موهایی بلند دارید با به پرواز در آوردن موهایتان در هوا عکسی بسیار زیبا ثبت کنید. برای این کار می توانید به صورتی سریع سر خود را به سمت دوربین بچرخانید تا موهای شما به پرواز در بیاییند و همزمان عکاس، عکس شما را ثبت نماید. می توانید با قرار دادن پاهای خود بر روی هم یا خم نمودن پاهایتان با کمی فاصله از یکدیگر و یا دراز نمودن آنها در حالت های ایستاده یا نشسته، ژست های خوبی را خلق کنید. نکته ای که در حالت ایستاده در همه جا به آن اشاره شده است و ما نیز متذکر می شویم این است که همیشه سعی کنید سنگینی بدن خود را بر روی یک پا بیاندازید. این کار به شما کمک می کند تا عکسی نزدیکتر به عکسهای مدل گونه داشته باشید. در آخر به شما توصیه می کنیم که همیشه در هنگام گرفتن عکس به بدن خود نرمی و انعطاف بدهید و از گرفتن حالت خشک و بی روح پرهیز کنید تا به خودی خود ژست مناسب در عکس شما نمایان شود.

راهکار اول: صورت خود را به سمت روبرو کش دهید.

با این روش دیگر از شل بودن پوست چانه در عکس خبری نخواهد بود، زیرا در حالت عادی در صورتی که از این تکنیک استفاده ننمایید پوست چانه ی شما به صورت نامطلوبی (غبغب) در عکس جلوه خواهد نمود. به تصاویر زیر دقت نمایید.

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

راهکار دوم: دستان خود را از بدنتان فاصله دهید.

در حالت عادی زمانی که می خواهد از شما عکس گرفته شود، دستهایتان از دو طرف به صورت شل و ول آویزان می باشد که جلوه ی مناسبی در عکس ایجاد نخواهد کرد، در صورتی که اگر دستان خود را کمی از بدنتان فاصله دهید عکسی همانند مدلین ها به ثبت خواهید رسانید. بهترین روش این می باشد که کف دستان خود را بر روی طرفین کمر خود قرار دهید. به تصویر دقت کنید.

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

راهکار سوم: مابین دستان و کمر خود فضای خالی بوجود بیاورید.

هدف از این روش این می باشد که با ایجاد فضای خالی مابین کمر و دستها باعث شویم که حجم دستانمان به بدن اضافه نگردد، زیرا در این صورت موجب این می گردد که چاق تر از آنچه که هستیم در عکس ظاهر شویم. تصویر زیر خود گویای این امر می باشد.

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

راهکار چهارم: هرگز به صورت مستقیم روبروی دوربین نایستید.

منظور این می باشد که نسبت به دوربین کمی زاویه دار بایستید یا به صورت ساده تر مقداری نسبت به دوربین بدن خود را بچرخانید تا در عکس زیبا تر و لاغرتر بیافتید. در غیر این صورت اندام شما بزرگتر از آنچه که هستید در عکستان دیده خواهد شد.

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

راهکار پنجم: برای گرفتن عکسهای رویایی، چشمان خود را کمی از لنز دور کنید.

برای این منظور تنها مقدار کمی چشمان خود را از لنز دور کنید، اگر این اتفاق بیش از اندازه باشد تنها سفیدی چشمان شما در عکس دیده خواهد شد. توجه داشته باشید که در حالت دو نفره، هر دو شخص باید با هم به یک نقطه خیره شوند تا یک عکس کاملا رویایی در کنار یکدیگر داشته باشند.

ژست عکس-=نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

راهکار ششم: صورت خود را در حالت سه رخ به اندازه بچرخانید.

در این حالت صورت خود را به اندازه ای بچرخانید و به زاویه ی سه رخ نزدیک کنید که بینی شما نسبت به دوربین از خط صورتتان خارج نشود. با توجه نمودن به تصویر زیر متوجه این قضیه خواهید شد.

ژست عکس-نکاتی در رابطه با گرفتن ژست در عکاسی

منبع: photography.tutsplus.com

از طریق فرم زیر شما نیز راهکارهایتان را به این مطلب اضافه نمایید. با سپاس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید